תיקון מסך שבור – תקלת הניידים הנפוצה ביותר

תיקון מסך שבור – תקלת הניידים הנפוצה ביותר

תיקון מסך שבור

הסמארטפונים המשוכללים עימם כולנו מסתובבים תמיד נמצאים בסוג של סכנה מתמדתמצד אחד מדובר במכשיר אלקטרוני מתקדם ומשוכלל המכיל רכיבים עדינים רבים, ומצד שני מדובר במכשיר שהולך איתנו לכל מקום ואנו משתמשים בו לאורך כל היום. לכן, רק טבעי כי מדי פעם יעבור המכשיר "תאונות" שונותואכן, סדק או שבר במסך הסמארטפון הוא מצב שכולנו מכירים, בין אם מניסיוננו האישי ובין אם מזה של אנשים בסביבתנו. מספיקה פעם אחת שהסמארטפון נופל בצורה לא טובה, והמסך יכול להיסדק במגוון צורות ובדרגות חומרה שונות. מהו הצעד המומלץ לעשות כאשר אנו נזקקים ל- תיקון מסך שבור ? האם לגשת מיד למעבדת סלולר, או לנסות לתקן בעצמנו?

תיקון מסך שבור גלקסי

עלולים לעשות יותר נזק מתועלתתיקון מסך שבור בכוחות עצמנו?

תמיד מפתה לנסות לעשות בעצמנו משהו שיחסוך לנו כמה מאות טובות של שקלים. וזהו בדיוק המצב במקרה של תיקון מסך שבורחיפוש מהיר ביוטיוב מעלה שלל סרטונים אשר מדריכים אותנו כיצד לתקן ולהחליף בעצמנו מסך שבור של סמארטפון, בצורה שתמיד נראית כל כך פשוטה וקלה לביצוע.

חשוב להבין כי במציאות זה כמעט אף פעם לא כל כך פשוט וקלסמארטפון הוא מכשיר אלקטרוני מורכב ביותר. אפילו המסך עצמו עשוי מכמה שכבות שונותשכבת המגע, שכבת הזכוכית המגנה מלמעלה וכו'. שבר או סדק במסך יכול להיות באחת מהשכבות או בכמה מהן, וההחלפה של אותן שכבות כרוכה בפירוק המסך ובחשיפת חלק מהרכיבים הפנימיים יותר של המכשיר. מספר התקלות שיכולות לקרות כאשר ידיים שאינן מיומנות בכך עושות זאת ללא ציוד מעבדה מקצועי מתאים הוא עצום, והפוטנציאל לגרימת נזק גדול אף יותר הוא גבוהה מאוד.

ומה בנוגע לאותם סרטונים בהם תיקון מסך שבור נראה כל כך פשוט וקל? על פי רוב מי שמצולם בסרטון מבין קצת יותר מרובנו באלקטרוניקה ומכשירים סלולריים, ומדובר בסרטון ווידיאו אותו ערכו על מנת שהתיקון ייראה פשוט כל כך. בפועל, לא רק שנצטרך לקנות בעצמנו את החלק ש המסך הזקוק להחלפה, אלא גם נסתכן בנזק חמור יותר למכשיר, כזה שעלול לעלות הרבה יותר כסף לתיקון לאחר מכן.

 

החלפת מסך לאייפון 6 – עשה זאת בעצמך. כאמור, לא מומלץ!

מה המסקנה מכל זה? ההיגיון הבריא אומר כי תיקון מסך שבור מומלץ לעשות במעבדת סלולר. זה לא יקר באופן שאנו לא יכולים לעמוד בו וזהו הסיכוי הטוב ביותר לקבל את המכשיר כמו חדש במהירות, לרכוש מגן מסך טוב יותר ולהמשיך הלאה… 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות