סמסונג גלקסי – מהי תקלת "זוהתה שכבת על במסך"?

סמסונג גלקסי – מהי תקלת "זוהתה שכבת על במסך"?

משתמשים רבים של סמארטפון מסוג סמסונג גלקסי, נתקלו לאחרונה בבעיות בביצוע פעולות מסוימות במכשיר דוגמת פתיחת מסרונים או פעולות בסיסיות אחרות, כאשר ההסבר לבעיה אשר מופיע על המסך הוא – "זוהתה שכבת על במסך", או באנגלית – "Screen overlay detected". מהי משמעותה של הודעה זו, מהו המקור לבעיה, האם היא מצריכה תיקון מקצועי של מעבדת סלולר וכיצד ניתן לנסות להתמודד עם הבעיה לבד?

שכבת על המסך והקשר לאפליקציות המסייעות לשינה טובה

לפני שנבהלים ורצים מיד לתקן את המכשיר ב מעבדת סלולר כדאי לקחת דקה על מנת להבין את מקור הבעיה המדוברתאנשים רבים נוטים לסבול מבעיות בשינה בעקבות שימוש בסלולר. במיוחד במקרים בהם נוטים להשתמש בסמארטפון ממש לפני השינה. הסיבה לכך היא כי מסך הסלולרי פולט אור בתדרים שונים, וביניהם גם אור כחול (בתדרים של 460 עד 480), והחשיפה של העיניים לאור זה גורמת לשיבוש בייצור ההורמון מלוטונין, האחראי לגרום לנו להירדם בקלות.

סרטון קצר שמציע פתרון לבעיה

לכן, פותחו מספר אפליקציות (דוגמת Twilight או Bluelight filter) המתמודדות עם הבעיה באופן הבאהן פשוט יוצרות שכבת אור נוספת בצבע אדום בהיר, אשר מורידה למעשה את החשיפה של העיניים לאור בתדרים הכחולים ה"בעייתיים". פתרון זה אכן טוב ויפה, אך פעמים רבות אותה שכבה נוספת גורמת לבעיות בפעולות בסיסיות שונות בפלאפון.

לכבות את האפליקציה ולעבוד עם מעבדת סלולר אמינהפתרונות לבעיה

ניתן לפתור את בעיית שכבת העל לבד, פשוט על ידי כך שמכבים את האפליקציות הרלבנטיות (אלו הקשורות לשינה וכו'), ולהדליק אותן שוב כאשר משתמשים בסמארטפון לפני השינה. פתרון אפשרי נוסף הוא כיבוי הרשאות לא חיוניות אשר מושפעות מאותה שכבה ויוצרות את בעיות התפעול המדוברות. זאת יש לעשות בתפריט "הגדרות" ובתת תפריט "מנהל אפליקציות".

סמסונג גלקסי - מעבדת סלולר

אנשים רבים נכוו מכך שלא ידעו מה פשרה של הודעה זו, לקחו את הפלאפון לטכנאי סלולרי בלתי אמין, ושילמו כמה מאות טובות של שקלים על תיקון שיכולים היו לבצע בעצמם. על מנת להימנע ממצבים כאלו מומלץ כמובן לחפש את הפתרון אונליין לפני שמפקידים את המכשיר ב מעבדת סלולר, אך מקרים אלו גם מדגישים את הצורך לעבוד עם מעבדת סלולר אמינה ומקצועיתכזו אשר תסביר לכם בדיוק את האמת בנוגע לתקלה, ולא תגבה מכם מאות שקלים על שינוי פשוט בהגדרות שלוקח דקה וחצי לביצוע

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. הבעייה הופיעה גם אצלי בגירסא 6.0 של אנדרואיד (מרשמלו).

  הדבר היחידי שעזר היה הסרת האפליקציה של ES EXPLORER שיש לה תכונת כתיבה על המסך. מייד אחרי הסרתה ההרשאות התחילו לעבוד ויכולתי לאפשר לווטסאפ לגשת לאנשי הקשר.

  1. כל הכבוד!!
   אתה היחיד שעזרת

 2. תודה רבה!
  פתר לי את הבעיה (-:

 3. אכן אפשר לנסות להסיר את ES File explorer (לא מכיר אפליקציה מובנית לקריאת תוכן כרטיס זיכרון נשלף)

  ואפשר גם ללכת להגדרות של אפליקציות להחשכת מסך בלילה דרך חיפוש שלה בגוגל פליי סטור וללחוץ על כפה עצירה

  אמצעי נוסף הוא לבצע עדכון של האפליקציות

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות