היום ה-לא דיגיטלי – האם הצלחתם להתנתק?

היום ה-לא דיגיטלי – האם הצלחתם להתנתק?

היום ה-לא דיגיטלי – עולם הדיגיטל והסמארטפונים הפך בשנים האחרונות לחלק דומיננטי בחיים של כולנו, ובתרבות כולה. אנחנו עוברים לצרוך יותר ויותר מידע ומדיה דרך האינטרנט, מייחסים לשימוש בשירותיה של מעבדת סלולר בחדרה, חולון או כל עיר אחרת בה אנו מתגוררים חשיבות לא פחותה מאשר זו של המוסך בו אנו מטפלים ברכב ומעבירים יותר ויותר מזמננו הפנוי במשחקים ואפליקציות סלולריות שונות. מכיוון שנפח השהות במרחב הדיגיטלי נהיה גדול כל כך, החליטו ברחבי העולם לחגוג מדי שנה את היום הלא דיגיטלייום בו אנו שואפים להתנתק מכל מדיום דיגיטלי שהוא.

 24 שעות ללא הסמארטפון – מאקו

תערוכות אומנות ואירועי קריאה ציבוריתהיום הלא דיגיטלי בישראל

ביום שישי של תחילת חודש מרץ 2017 נערך היום הלא דיגיטלי, ונחגג בשמחה רבה גם בישראל. אירועים שונים נערכו לכבוד מאורע זה, החל באירועי קריאה ציבורית בתל אביב ועד לתערוכות אומנות ואירועים נוספים אשר הקונספט העיקרי בהם הוא לבלות בחברת אנשים אחרים, ללא ההצצה המתמדת במסך הסמארטפון המאפיינת את החיים של כולנו בכל יום "רגיל".

אם אתם שומעים עכשיו בפעם הראשונה על היום הלא דיגיטלי, כנראה שלא ממש התנתקתם מהמרחב הדיגיטלי ביום שישי האחרון, אך זה לא נוראאתם יכולים לעשות זאת בעצמכם בכל יום (מיד לאחר הביקור ב- מעבדת הסלולר בחדרה בה אתם מתקנים את הסמארטפון…), או לחכות ליום הלא דיגיטלי הבא, אותו נחגוג ב 2018.

היום ה-לא דיגיטליכיצד אנחנו נראים בסיטואציות עם ניידים – אך ללא ניידים. פרוייקט צילום מעולה של הצלם Eric Pickersgill

למה לחגוג יום לא דיגיטלי?

בין אם עולם הדיגיטל משחק תפקיד קטן יחסית בחיים שלכם ובין אם אתם עובדים באותה מעבדת סלולר בחדרה אותה הזכרנו, כך שעולם הדיגיטל הוא גם תחום הפרנסה שלכם, הגיוני שתשאלו את עצמכםלמה בכלל צריך לציין יום לא דיגיטלי?

זו שאלה טובה, אך גם יש לה תשובה טובההמדיום הדיגיטלי הולך ומשתלט על יותר ויותר תחומים בעולם, ועל יותר ויותר זמן בחיים שלנו. אנחנו כל היום במסך כזה או אחר, וכמובן מסיבות טובותלטכנולוגיה החדשה הזו יש המון מה להציע לנו והרבה דרכים בהן היא משפרת את החיים שלנו. אך זה גם מגיע עם מחיר. על מנת שלא נזניח את התחביבים שלנו ונזכור גם ליהנות מהעולם ה"אמיתי" והמוחשי, שמחוץ לצגים השונים, כדאי לציין מדי פעם במיוחד יום בו אנו לא משתמשים במדיומים דיגיטליים, באופן מכוון.

בין אם אתם ילדים או מבוגרים, עובדים בשמורת טבע או ב- מעבדת סלולר בחדרה יש לכם מה להרוויח ואיך ליהנות מיום לא דיגיטלי

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות