גוגל פיקסל – גוגל מבטיחה להמשיך להתעדכן

גוגל פיקסל – גוגל מבטיחה להמשיך להתעדכן

גוגל פיקסל וההבטחות של גוגל

לאחרונה השיקה גוגל שני דגמים חדשים של גוגל פיקסל – הסלולארי החכם של החברה המתחרה באייפון של אפל, גלאקסי של סמסונג ושאר הסמארטפונים המובילים בשוק. לצד העניין שעוררה ההשקה, לא מעט אנשים התרשמו גם מהכרזה ששחררה גוגל הנוגעת לעדכוני מערכות ההפעלה הצפויים עבור המכשירים החדשים. כפי שכל מעבדת סלולר בחדרה, נתניה או אילת יכולה להעיד – הפסק עדכוני מערכות ההפעלה הן מהנושאים המעוררים הכי הרבה כעס בקרב צרכנים, אשר בפועל נדחפים על ידי החברות המייצרות את הסמארטפונים לרכוש מכשירים חדשים כל שנה או שנתיים. מה משמעות ההכרזה המדוברת הנוגע לגוגל פיקסל ומה המצב בשוק הסלולארי בקרב המתחרות?

 

התחייבות לעדכונים למערכת ההפעלה למשך שלוש שנים – גוגל פיקסל

המצב השורר כיום בשוק הסלולרי מביא כאמור צרכנים רבים לרכוש סמארטפונים חדשים מדי שנה או שנה וחצי. עבור מכשירים שעולים מאות דולרים, מדובר בפרק זמן קצר יחסית, המעורר כעס צרכני מוצדק. בשוק של המכשירים הנמכרים במחירים בינוניים ונמוכים יחסית לעיתים לא ניתן כלל להוריד עדכונים למערכות ההפעלה, וכך בתוך כמה חודשים המכשיר הופך לאיטי ומסורבל, אינו מסוגל לתמוך במרבית האפליקציות החדשות שיצאו לאחרונה לשוק וכו'. במקרה של מכשירים יקרים יותר, החברות מציעות עדכונים למערכות ההפעלה, אך לרוב לתקופה של לא יותר משנה וחצי. חברת אפל יוצאת דופן במקרה זה, ומציעה עדכונים למשך שנתיים עד שלוש.

משמעותה של ההכרזה של גוגל על עדכונים ארוכי טווח לגרסאות החדשות של גוגל פיקסל היא כי החברה משווה את התנאים שהיא מעניקה ללקוחותיה לאלו של אפל, ואף מציעה יותר מכך – גוגל התחייבה למעשה לספק עדכונים למערכות ההפעלה של גוגל פיקסל למשך שלוש שנים מלאות. משמעות הדבר היא כי גם מי שרוכש כיום את הדגמים החדשים ביותר של גוגל פיקסל יוכל גם בעוד שלוש שנים מהיום ליהנות ממכשיר מעודכן אשר תומך בכל האפליקציות, ולא יזדקק לבקר באותה חנות סלולר בחדרה אותה הזכרנו קודם, על מנת לרכוש מכשיר חדש במאות ואלפי שקלים.
להבטחה הזו של גוגל משמעויות נרחבות, מעבר למועד בו ניאלץ להגיע לחנות או מעבדת סלולר על מנת לעדכן את המכשיר שלנו או לרכוש מכשיר חדש. גוגל מנסה למצב את עצמה כיצרנית חומרה אשר גם מפתחת מערכות הפעלה, ובכך להציב סטנדרטים חדשים בשוק הסמארטפונים. מעניין יהיה לראות אם שאר היצרניות יישרו קו ויציעו גם כן עדכונים ארוכי טווח ללקוחותיהן.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות