אייפון אקס – הבעיות של אפל לעומת הבעיות של גוגל

אייפון אקס – הבעיות של אפל לעומת הבעיות של גוגל

אייפון אקס באוויר

לאחרונה השיקה אפל בהשקה גיגית ומתוקשרת שלושה דגמים חדשים של אייפון – אייפון אקס, אייפון 8 ואייפון 8 פלוס. אייפון אקס הוא כאמור "דגם היוקרה" החדיש ביותר של אפל, אולי הסמארטפון המתקדם בעולם כיום. מדובר במכשיר בעל יכולות מתקדמות דוגמת האפשרות לשילוב של המצלמות עם אפליקציות שונות של מציאות רבודה וכו'. אך בעוד ההתרגשות והרעש התקשורתי סביב אייפון אקס עדיין לא שככו, בעיות מסוימות כבר מתחילות לצוץ דווקא בדגמים האחרים שהוצגו, אלו של אייפון 8. גם דגמי הסמארטפון החדישים ביותר של ענקית הטכנולוגיה המתחרה – גוגל, סובלים מבעיות מסוימות. מהן אותן בעיות, עד כמה הן חמורות והאם ניתן לצפות למצוא בעיות דומות גם באייפון אקס?

הכרזת אפל על הדור החדש

בעיות טכניות שלא כל מעבדת סלולר יכולה לפתור

בהקשר של אייפון 8, חוקרת כרגע אפל דיווחים מצטברים רבים אודות בעיות חמורות בסוללה של הדגם החדש. במקרים רבים התנפחה הסוללה הפנימית של האייפון 8 ללא סיבה חיצונית ברורה, עד לרמה בה התבקעה המעטפת החיצונית של הסמארטפון – מצב בו לא ניתן להשתמש בסמארטפון, ואשר עלול אפילו להוות איום בטיחותי.
אצל גוגל, לעומת זאת, גם כן ניתן למצוא בעיות לא פשוטות בדגמי הסמארטפון המתקדמים. הדגם Pixel 2 XL מעורר תלונות רבות בנוגע לאיכות התצוגה, תלונות על פיהן גווני התצוגה "אפרוריים" והאיכות הכללית מאכזבת ביותר. בעוד מגוגל נמסר כי מדובר בתוצאה מתוכננת ורצויה (שמירה על מאפייני תצוגה "ריאליסטיים", לדברי גוגל), ריבוי התלונות והדיווחים בנושא מעידים על בעיה פוטנציאלית לא פשוטה ובהיקף נרחב.
הבעיות בדגמים החדשים של אפל ושל גוגל הן בעיות עמוקות, כאלו שכנראה שלא אוכל לתקן בביקור קצר ב- מעבדת סלולר בחדרה אליה אני לוקח את המכשיר בכל פעם שמשהו בו מתקלקל. למעשה, סביר להניח שאף מעבדת סלולר לא תוכל לפתור את הבעיה, שכן במקרה של גוגל מדובר בבעיה מובנית ובמקרה של אפל כנראה שקיים צורך בהחלפה של המכשיר כולו.
ומה בנוגע לאייפון אקס? האם גם מי שיקנה אותו יזדקק מהר מאוד לשירותי תיקון אייפון ומה יהיה המחיר? רק הזמן יגלה את התשובה. נקווה שבמכשיר יקר כמו אייפון אקס, לא השאירו פתח לשום סוג של תקלה טכנית רחבת היקף…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות