מבחן ריסוק – מי הכי חזק? אייפון, LG או גלקסי

מבחן ריסוק – מי הכי חזק? אייפון, LG או גלקסי

ההרגשה הנוראית שעוברת לנו בעמוד השדרה כאשר הסמארטפון מחליק לנו מהיד ונמצא במשך כמה שניות ארוכות בדרכו לעבר הרצפה – עד כמה ההרגשה הזו מוצדקת? האם לאחר כל נפילה שכזו ניאלץ לשים פעמינו לעבר חנות סלולר חדרה, גדרה או כל עיר אחרת בה אנו מתגוררים ולהיפרד מכמה מאות או אלפי שקלים על מנת לתקן את המסך הסדוק/שבור? אולי הסמארטפונים החדשים דווקא יעמדו בנפילה הממוצעת? מבחן ריסוק (פשוטו כמשמעו) שנערך לאחרונה לשלושת דגמי הסמארטפון הנחשבים והיקרים ביותר בישראל – אייפון 7, גלאקסי S8 ו LG G6 מכריז על המנצח בתחרות ומעט מרגיע אותנו באשר לתאונות הצפויות והבלתי נמנעות שסביר להניח שגם המכשיר שלנו יחווה במוקדם או במאוחר…

לא בהכרח נידרש לתיקון יקרוהמנצח הוא

באותו מבחן ריסוק "הופלו" בכוונה שלושת הדגמים המדובר מגבהים שונים, ובזוויות נפילה שונות. בנפילות מגובה המותניים בערך, שלשות הדגמים שרדו את הנפילה ללא כל פגע. כאשר הופלו מגובה רבה יותר (גובה ראש או מעט גבוה יותר), סבל הסמסונג החדש מסדק קטן יחסית (אך יקר לתיקון) בפינת המסך. הדגם החדש של LG נסדק בחלקו האחורי כאשר הופל בזווית בה אחת מדפנות המכשיר  (ולא המסך או גב המכשיר) פגעה ברצפה ראשונה. ומה הנוגע לאייפון 7? ובכן, הוא הוכרז כמנצח הבלתי מעורער במבחן הריסוק הזה. האייפון לא נפגע כלל, לא נסדק ולא נשבר, ותפקודו לא הושפע כלל מהנפילות.

לקחת בעירבון מוגבל ולהיערך מבעוד מועדטיפים חנות סלולר חדרה

שאלנו גם את הטכנאי שלנו מאותה חנות סלולר חדרה אליה אנחנו מקווים שלא להגיע על מנת לתקן את המכשיר – עד כמה מבחן הריסוק אמין ומה עוד יש לו להוסיף בנושא?

התשובה ההגיונית הזהירה אותנו לקחת את מבחן הריסוק בעירבון מוגבל – כן, הוא עשוי להעיד משהו אודות חוזקם של הדגמים החדשים, אך אי אפשר לבנות על זה שהאייפון שלנו לא יישבר או ייסדק לעולם.

במקום זאת, כדאי להיערך מבעוד מועד – בכל חנות סלולר חדרה או בכל עיר אחרת בארץ ניתן למצוא אינספור מגני מסך וכיסויי מגן ייעודיים, שיורידו עוד יותר את הסיכוי שהמכשיר שלנו יינזק כתוצאה מנפילה. כדאי להצטייד כבר כאשר קונים את המכשיר החדש, ולא לחכות לנפילה הראשונה…

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות