טיפול במכשיר סלולרי שנפל לתוך המים

טיפול במכשיר סלולרי שנפל לתוך המים

זה אולי עשוי להישמע לכם משעשע, אבל בערך מחצית מהטלפונים שנפלו לתוך מקור מים כלשהו – נפלו לתוך מים של אסלה. אם זה קרה לכם עם מכשיר אייפון או גלקסי או כל מכשיר אחר, אולי הנתון הזה אפילו לא משעשע אתכם… כך או אחרת אנחנו חיים במציאות שבה רובנו לוקחים איתנו את מכשיר הסלולרי לשירותים, לא שמים לב והתוצאה ידועה מרא

ש – צניחה חופשית לאסלה. בין אם הטלפון נרטב ממי האסלה, הבריכה, הים או כל מקור מים אחר, כדאי שתדעו איך להתמודד עם המצב. iSMART חדרה גאה להציג לפניכם 5 כללים של עשה ואל תעשה:

1 – לא להיכנס ללחץ

נזקי רטיבות קשים בהחלט ויכולים לגרום לבעיות רבות למכשיר הסלולרי, אבל צריך ראשית לאבחן מה חומרת הרטיבות ועד כמה הנייד נפגע. אם נכנסתם עם הטלפון בכיס לתוך הים ולקח לכם 5 דקות להיזכר שהוא בכיס, מהרו אל מעבדת סלולר קרובה. אבל אם בסך הכל יצאתם מהבריכה והתיישבתם עם הבגד ים הרטוב על המכשיר, בהחלט יכול להיות שתוכלו לטפל במכשיר בעצמכם. גם אם המכשיר רטוב לגמרי ואפילו אם הפסיק לעבוד. אם תפעלו נכון אולי אפילו תוכלו להימנע מהגעה אל מעבדת סלולר.

פאניקה מכשיר רטוב

2 – לא להפעיל את המכשיר מיד לאחר המגע עם המים

במידה והטלפון הנייד נרטב והפסיק לעבוד, הפעולה האינסטנקטיבית הראשונה (והלא נכונה) של רוב האנשים היא מיד לנסות להפעיל אותו. הסקרנות של האנשים להדליק את הסלולרי יכולה להיות הרסנית למכשיר. למה? כי למקרה ששכחתם, מים וחשמל לא הולכים יחד! הפעלת המכשיר בזמן שחלקיו הפנימיים רטובים עשויים לרגום לקצר שאחריו באמת אי אפשר יהיה לתקן אותו, גם אם תביאו אותו למעבדת סלולר.

אייפון שנרטב

3 – בצעו מספר פעולות של "עזרה ראשונה" למכשיר

ראשית אם יש ברשותכם מכשיר שניתן לפרק אותו כמו מכשירי גלקסי למיניהם, פרקו אותם ויבשו היטב את כל החלקים הפנימיים כולל הסוללה וכרטיס הסים. ניתן להשתמש גם במייבש שיער כל עוד זרם האוויר קר ולא חם! אוויר חם מידי יכול לגרום נזק למכשיר. במכשירים ניידים כמו אייפון שלא ניתן לפרק אותם, מומלץ לנגב היטב את המכשיר ולהזרים אוויר דרך פתחי ההטענה או האוזניות. רק אחרי שאתם בטוחים שהמכשיר יבש לגמרי, נסו להפעילו.

4 – אל תמתינו זמן רב מידי

אם לאחר שכשלו כל הניסיונות להפעיל את המכשיר הנייד ולא הצלחתם להפעילו, מהרו אל מעבדת סלולר באזור שבו אתם גרים. רכיבים שנשארים לחים במכשיר יכולים להפוך לקורוזיה ולגרום נזק רב. זה הזמן למהר למעבדה ולתת לטכנאי טלפונים מקצועי לטפל בבעיה.

5 – בחרו מעבדת סלולר בחכמה

לפעמים ההבדל בין מכשיר שישוב לפעול, לכזה שלא, תלוי באיש מקצוע שיטפל לכם בנייד. אנחנו ב- iSMART חדרה אנחנו מעסיקים רק טכנאים מסמכים עם תעודות, בעלי ניסיון וידע של שנים. טכנאי המעבדה שלנו הצליחו להציל מכשירים רבים שנחשבו "כמקרה אבוד". אם הגעתם למצב שאתם צריכים לטפל בבעיית רטיבות במכשיר הסלולר – אנחנו מזמינים אתכם אלינו לקבל טיפול יסודי ומקצועי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות